Darmowa dostawa od 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak dbać o swoją lampę naftową: przewodnik po częściach zamiennych

2023-11-01
Jak dbać o swoją lampę naftową: przewodnik po częściach zamiennych

Chroń szkło lampy naftowej

Jeśli chcesz cieszyć się swoją lampą naftową przez długi czas, dbaj o szkło, które chroni płomień przed wiatrem czy deszczem. W celu jego ochrony warto sięgnąć po specjalny odblaskowy klosz – inaczej odbłyśnik – dedykowany do danego modelu lampy. Ta część zamienna skutecznie zabezpiecza szkło przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych czy zabrudzeniem, a ponadto – kieruje światło na konkretną powierzchnię i zapewnia jeszcze bardziej efektywne oświetlenie. Co więcej, odbłyśnik stanowi ciekawe urozmaicenie wyglądu lampy. Asortyment sklepu lampy-naftowe.pl obejmuje klosze odblaskowe do lamp Feuerhand w różnych wersjach kolorystycznych.

Wymieniaj zużyte knoty lampy naftowej

Inną ważną część zamienną każdej lampy naftowej stanowi knot. Regularna wymiana zużytych knotów to podstawa, jeżeli zależy nam na długiej żywotności urządzenia. Odpowiednio dobrana część wpływa na sposób spalania paliwa oraz na sam płomień. Zbyt zużyta zmniejsza natomiast efektywność oświetlenia i prowadzi do zanieczyszczenia lampy. W przypadku kultowego modelu Feuerhand Hurricane Lantern Baby Special 276 knot można regulować w celu kontrolowania wielkości płomienia. W ofercie lampy-naftowe.pl czekają na Ciebie regulowane knoty zarówno w wersji pojedynczej, jak i w praktycznych zestawach zawierających kilka sztuk.

Korzystaj z właściwego paliwa

Aby lampa naftowa służyła nam jak najdłużej, warto dbać także o odpowiednie, przystosowane do danego modelu paliwo do lampy. Przykładowo, lampa Hurricane Lantern Baby Special 276 marki Feuerhand zasilana jest naftą oświetleniową lub olejem parafinowym, np. Feuerhand Oil czy Petromax Alkan Paraffin. Zbiornika lamp naftowych nie należy napełniać żadnymi barwnikami ani olejkami zapachowymi, a ponadto – przy pierwszym użyciu trzeba pamiętać o nasączeniu knota paliwem i odczekaniu 15-20 minut. Jeśli potrzebujesz paliwa do swojej lampy, w naszym asortymencie również go nie zabrakło!

Zadbaj o bezpieczny transport i przechowywanie

Jeśli chcesz, by lampa towarzyszyła Ci podczas biwaków, wędrówek czy grillów przez wiele lat, powinieneś zadbać również o odpowiedni sposób jej przechowywania i transportu. Niezwykle przydatne okażą się specjalne torby transportowe, w których przeniesiesz i przechowasz swój model lampy, znacząco zmniejszając ryzyko uszkodzenia. Torby z naszego asortymentu posiadają specjalną wyściółkę i uchwyty zapewniające wygodne przenoszenie.

Dobierz odpowiedni klosz do lampy naftowej

Chcąc zadbać o swoją lampę naftową i dodać jej jeszcze więcej charakteru, możesz sięgnąć po zapasowy klosz. Klosze są bowiem dostępne zarówno w wersji przezroczystej, jak i w mlecznym wariancie. Wybierając pierwszą z propozycji, będziesz mógł obserwować płomień w całej okazałości, z kolei w przypadku mlecznego klosza – uzyskasz nieco delikatniejsze, rozproszone światło. W ofercie sklepu lampy-naftowe.pl znajdziesz i jeden, i drugi wariant klosza.

Stosując się do powyższych wskazówek, z pewnością przyczynisz się do długiej żywotności swojej lampy. Nasze części zamienne do lamp naftowych pozwolą też dodatkowo zadbać o ich bezpieczeństwo, trwałość i ciekawy wygląd. Jeśli będziesz ponadto pamiętał o regularnym czyszczeniu urządzenia i zabezpieczysz go przed dostępem zwierząt czy dzieci, będziesz mógł cieszyć się swoim oryginalnym źródłem światła przez długi czas.

 

Polecane

pixel